• Що таке ходунки? Їх принцип дії

  • Види та особливості ходунків для дорослих

  • Як правильно вибрати ходунки?

  • Правила поводження з ходунками 


Що таке ходунки? Їх принцип дії

В нашому світі ніхто не застрахований від невеликих травм, дорожніх аварій, від нещасного випадку вдома чи на роботі. Інколи це може завершуватися тимчасовою втратою людиною можливості пересуватися без додаткової допомоги. Найкращим помічником в таких випадках можуть стати ходунки. Що ж це таке?

Ходунки - це медичний засіб реабілітації, який використовується для полегшення переміщення в будинку чи на вулиці. Вони нескладної конструкції, зазвичай прямокутної форми. Їх особливістю є невелика вага, хоча вони досить міцні та зроблені з легкого металу. На відміну від милиць і тростин, ходунки забезпечують більш стійкий та комфортний стан.

Принцип дії полягає в допомозі тримати рівновагу та мати більш впевнену координацію рухів. Яким чином? Людина тримається за ручки ходунків, спирається на раму та робить перший крок. Після цього вона просто переставляє чи перекочує їх перед собою, далі - наступний крок. 

Розгляньмо детально випадки, при яких використовуються ходунки. 

  • Обмеження фізичної можливості в результаті отримання травми чи оперативного втручання.

  • Порушення роботи опорно-рухового апарату. Наприклад, після пережитого інсульту.

  • Період відновлення після захворювань, що викликали часткову знерухомленість.

  • Для людей похилого віку, коли в міру віку їм складно тримати баланс свого тіла і самостійно пересуватися.

  • Ходунки є найбільшим помічником для інвалідів, яким стало складно пересуватися після травми чи серйозної операції.

Жоден з цих випадків не повинен вас змушувати падати духом, адже використання ходунків це особлива допомога в процесі лікування та відновлення. Вони дозволяють з більшою легкістю виконувати домашні справи, ходити на прогулянки та полегшують процес реабілітації.

 

Види та особливості ходунків для дорослих

Основа конструкції ходунків являє собою металеву раму з ніжками. Проте в кожній моделі є певні відмінності. Тому медичні ходунки можна відрізняти за місцем опори, розподілом навантаження, регулюванням висоти, основою. 

Ходунки для дорослих мають широкий вибір моделей, кожна з яких має свої індивідуальні особливості.

Складані ходунки. Відрізняються відносно невеликою вагою та простотою механізму. Вони зручні в перевезенні чи зберіганні, адже можуть бути складеними. Наприклад, модель складаних ходунків від Supretto ще має сидіння, що дає можливість завжди сісти та перепочити в будь-якому місці. Крім того, вона має ергономічні ручки, які не сковзять під час користування та колеса, що полегшують переставляння ходунків. А шість рівнів регулювання висоти дозволяють користуватися ходунками людям різного зросту.

Дворівнені ходунки. Це одні з найстійкіших виробів. Вони мають ширшу раму та два рівні, що призначені для полегшення підняття зі становища сидячи для людей з ослабленими руками.

Крокуючі ходунки. Сконструйовані так, що з точністю здатні імітувати людський крок. З ними людина може з легкістю розвинути велику швидкість. Розглянемо на прикладі крокуючих ходунків з регуляцією по висоті від Supretto. Ця модель дозволяє по черзі переставляти то ліву, то праву частину тіла. Це полегшує ходьбу та позбавляє необхідності щоразу піднімати і переставляти ходунки. Також ця універсально модель ще має шість рівнів регулювання висоти та обладнана можливістю складання. А гумові накладки на ніжках захищають конструкцію від ковзання.

Посилені ходунки. Створені для пацієнтів з вагою до 250 кг. Вони міцніші та створені з іншого металу.

Некрокуючі ходунки. Це стаціонарні моделі, що виглядають як монолітна рама. Вони підходять людям, які мають достатно сили, щоб після кожного зробленого кроку відривати конструкцію від підлоги і переставляти перед собою.

Ходунки на колесах. Можуть бути з колесами лише на передній парі ніжок чи на чотирьох колесах. Це оптимальний варіант для інвалідів та людей похилого віку. У нас представлена модель універсальних ходунків з 2 колесами. Чому особлива? Вона має вісім рівнів регулювання по висоті, ергономічні прогумовані ручки, складану конструкцію, а ще двома режимами - крокуючим та стаціонарним. Щоб зручно та швидко перемикатися між режимами, у ходунках передбачено фіксатор.

Правильний вибір як ходунків, так і інших засобів реабілітації гарантує безпечний і здоровий стан користувача. Якщо ходунки потрібні для реабілітації після хвороби, то можна зупинитися на крокуючій або на універсальній моделі. Якщо ж Ви відчуваєте труднощі при ходьбі в зв'язку з літнім віком, то буде краще звернути увагу на ходунки на колесах. Для комфорту та безпеки ходунки для інвалідів повинні бути легкими і міцними. 

Як правильно вибрати ходунки?

При виборі ходунків необхідно враховувати низку критеріїв, щоб було максимально комфортно їх використовувати. Розгляньмо ці параметри.

Зріст користувача. Щоб експлуатації ходунків була зручна, варто правильно підібрати висоту вироба. Треба звертати увагу на те, щоб область рукоятки завжди відповідала рівню зап'ястя. В разі недотримання цього параметра є ймовірність виникнення болей у спині, руках та шиї.

Маса тіла. Кожні ходунки мають максимально допустиму вагу користувача. В цілому, вони розраховані на навантаження вагою до 125-135 кг. Якщо пацієнт важить більше, то варто звернути увагу на посилений корпус ходунків.

Наявність коліс та гальмівної системи. Це робить користування ходунками простішим, адже колеса полегшують пересування конструкції.

Різновид ручок на ходунках. Вони можуть бути пластикові чи гумові, тому обирайте ті, які будуть зручні саме вам.

Кількість ніжок. Ходунки можуть мати три або чотири ніжки. Моделі на трьох легші та більш маневрені, а на чотирьох – не такі зручні, але є більш стійкими і будуть краще для вуличних прогулянок.

Розмір ходунків. Обирається в залежності від місця їх використання. Якщо вони потрібні для домашнього користування (в будинку), то можна обирати менші та компактні вироби.

 

Правила поводження з ходунками 

Здається, що користуватися ходунками дуже просто. Потрібно лише стати за них та піти, але не це так. Просимо ознайомитися з основними порадами, які допоможуть уникнути травм та зробити користування ходунками комфортним:

  • Обов’язково перевіряти справність ходунків перед кожним їх використанням.

  • Не ходити з ними в разі поганого самопочуття, особливо з запамороченням голови.

  • Уникати мокрих та вологих поверхонь, а також нерівних та кам’яних територій.

  • Не намагатися підійматися з ходунками по сходам чи ескалаторам.

  • Розподіляти рівномірно масу тіла, не завалюватися на одну сторону конструкції.

  • Не нахиляти їх та ходити з прямою спиною.

  • Обирати взуття з неслизькою підошвою.

  • При русі не дивитися собі під ноги, а тільки вперед. 

  • Не підходити близько до поперечини ходунків – це загрожує падінням через зменшення площі опори.

Навчитись користуватись ходунками в більшості пацієнтів виходить інтуїтивно. Тим не менше, є загальноприйнята послідовність: спочатку потрібно підняти конструкцію та пересунути її вперед, далі спертися руками на поручні та зробити крок всередину. Головне, не робити занадто сильних викидів вперед, аби не втратити рівноваги.

Купити ходунки для дорослих можна в нашому інтернет-магазині https://reability.com.ua. Ми маємо широкий вибір міцних та надійних моделей, які допоможуть вам ходити без сторонньої допомоги і без ризику впасти.