Зміст

  • Особливість палиці

  • Необхідність поручнів

  • Застосування ходунків

 

Головним моментом рухової активності є активізація руху людини, при якій працюють практично всі органи і системи організму (збільшення частоти дихання, збудження нервової системи, а головне, підвищення навантаження на опорно-руховий апарат та покращення живлення серця).

 

Зменшення або припинення рухової активності може призвести до істотних змін у функціонуванні вегетативних систем організму. Особливо атрофія міокарда, зменшення розмірів серця, спостерігається найчастіше.

 

Тому сьогодні існує безліч спеціальних пристроїв для відновлення рухової активності. Палиці, поручні та ходунки - це важливий інструмент у відновленні рухової активності після травм або операцій, а також для людей похилого віку або людей з інвалідністю.

 

Особливість палиці

 

Палиці можна використовувати для полегшення руху, підвищення стабільності та зменшення навантаження на ноги під час ходьби. Це також допомагає заспокоїти ваші суглоби та хребет. Палиця використовується як мобільний товариш під час реабілітації, її використання зменшується в міру збільшення мобільності. 

 

Серед типових, відомих нам палиць, також існує безліч їх різновидів, наприклад телескопічна палиця з підсвічуванням, її унікальність в тому, що палиця має наконечники, які забезпечують хорошу фіксацію з усіма типами поверхні. Завдяки цьому, людина буде відчувати себе впевнено в будь-яких умовах. Забезпечена відразу трьома світлодіодними ліхтарями, а також  системою поглинання шуму. 

 

Необхідність поручнів

 

Поручні допомагають людям підтримувати рівновагу та стійкість під час ходьби на сходах або похилих поверхнях. Вони також можуть бути встановлені в певних місцях у приміщеннях або на вулицях, щоб забезпечити допомогу людям з інвалідністю або людям похилого віку.

 

Але не потрібно забувати, що люди з обмеженою руховою активністю часто зазнають дискомфорту в первинних потребах (прийняти ванну, сходити до туалету, тощо), тому існують опорні поручні. Наприклад, пенсіонерам та людям у післяопераційний період, яким потрібна додаткова опора під час походів у туалет добре підійдуть поручні на унітаз. Такі поручні не вимагають монтажу до підлоги або стіни, їх можна легко зібрати, якщо в ньому немає потреби. Також на ніжках передбачені гумові накладки, завдяки яким вони надійно стоять на підлозі, для зручності передбачені м'які підлокітники.

Застосування ходунків

 

Ходунки - це інструмент, який можна використовувати для підтримки руху після травми або для стабілізації під час ходьби. Вони допомагають зберегти баланс, забезпечуючи міцну опору на землі та зменшуючи навантаження на кістки та кінцівки.

Існує велике різноманіття ходунків, наприклад : 

  • складані регульовані та нерегульовані;

  • з 2 та 4 колесами;

  • з упором на лікоть/пах;

  • крокувальні з колесами та без;

  • з сидінням.

 

Унікальність складних ходунків з сидінням полягає в тому, що вони ідеально підходять для людей похилого віку або післяопераційної людини, які люблять гуляти на свіжому повітрі. Складна конструкція ходунків дозволяє легко зберігати їх, не займаючи багато місця, а сидіння дозволяє відпочити в будь-який час прогулянки. М'яка прогумована накладка запобігає ковзанню рук під час руху.

Для енергійних людей похилого віку або людей в післяопераційний період, також чудово підійдуть і крокуючі ходунки з колесами. Дані моделі дозволяють по черзі переставляти то ліву, то праву частину під час пересування та мають функцію перемикання з стаціонарного та крокуючий режими. Також варто зазначити, що поручні ходунка та ніжки покриті прогумованими накладками, що не дозволить вашим рукам зісковзнути, а ніжки не зіпсують вам поверхню вдома.

Усі ці інструменти можуть бути ефективними для відновлення рухової активності. Варто зауважити, що відновлення рухової активності повинно проводитися з належною обережністю та дотриманням вимог лікаря.